Jdi na obsah Jdi na menu
 


LODNÍ DENÍK

Jako každá správná loď i my si povedeme svůj LODNÍ DENÍK. Do deníku se budu snažit zapisovat všechny zajímavé aktualitky a události, které se odehrály na palubě 1.A, na lodi nebo v okolních vodách Neopomenu ani to, co se naši námořníci nového naučili, co se jim povedlo a čím mi dělají radost.

Vaše paní učitelka Pavlína Mladá

 

Příspěvky

8.9. Vyhodnocení školní olympiády

8. 9. 2014

Minulý týden proběhla školní olympiáda. I my jsme se snažili předvést co nejlepší výsledky. Některým z nás se to povedlo a dnes jsme mohli na bedně vítězů vidět dokonce tři naše zástupce. Kluci bojovali jako lvi, ale přesto se na první tři místa nevyšplhali. Podařilo se až místo 4., které by obsadil Prokop. Za to děvčata se předvedla v nejlepším světle a obsadila všechna tři místa za 2.ročník. Gratulujeme!!! Jsem ráda, že se všichni zúčastnili a že jsme si zasportovali. A komu to nevyšlo dnes, určitě se to může povést příště

1.místo - Magdalenka
2.místo - Klárka
3.místo - Hanička

p9082081.jpg

 

 

3.9. Školní olympiáda

4. 9. 2014


Po propršeném pondělí a úterý nám ve středu vylezlo sluníčko a o to lépe se nám sportovalo.

Sešli jsme se 1. a 2. třídy na školním hřišti. Zde na nás čekalo 5 disciplín - slalom mezi kužely na čas, kopy na branku, trefy florbalovou holí, střílení na cíl, skok snožmo z místa. Všichni se snažili a podávali jen ty nejlepší výsledky. Nyní se výsledky zpracují a v pondělí dojde k vyhodnocení mezi jednotlivými ročníky. Držme palce, ať stejně jako loni stojí na místě výherců někteří naši námořníci.

p9032046.jpg

p9032062.jpg

p9032071.jpg

 

1.září 2014/2015

1. 9. 2014

 Tak už je to tady! Dnes jsme se všichni opět sešli na naši palubě a zahájili společně první školní den :) Přivítali jsme nového spolužáka, řekli si důležité informace k prvnímu týdnu ve škole a společně zapsali rozvrh hodin. Již nyní vám mohu prozradit, ze na anglicky jazyk budou mít paní učitelku M.Lazarovou a na tělesnou výchovu pana učitele J.Froňka. Zítra nás čeká projektový den OSV a ve středu sportovní olympiáda, kde se děti opět utkají v různých disciplínách.

 

VYSVĚDČENÍ

20. 6. 2014

Všichni si dnes odnesli krásné vysvědčení plné jedniček!

Děti udělaly velké pokroky. Všichni se naučili číst, psát a počítat. Někteří mají velmi dobrý základ znalostí, naslouchají, mají všeobecný rozhled. Zhodnotila jsem nejprve aktivity, kterých se děti během celého roku účastnily. "Rybaření" - sbírání šupinek na rybičku za různé hry, aktivity v ČJ, M, PRV, za naučené básničky, vystoupení, pomoc nejen mně , ale i ostatním, za pohotovost a bystrost ve škole atd. Nejlépe mezi holčičkami skončila Tonička, Nellinka a Magdalenka. Za kluky Davídek, Matýsek, Tobik, Adam a Aleš. Tam to bylo velmi vyrovnané. Další hodnocení se týkalo aktivity v hodinách ČJ, M, PRV - "sběr jedniček" v pracovních listech, které děti dostávaly, když byly hotové se společnou prací. A komu se nelení, tomu se zelení. Absolutním vítězem ve "sběru jedniček" se stal Davídek (26), jako druhý skončil velmi těsně Adámek (24) a za ním opět těsně Tonička a Tobik (23).

Všechny děti byly za svou píli odměněny. Odnesly si spoustu sladkých dobrot, DVD se všemi fotkami z 1.třídy, nějaké drobné dárečky, které si za vysvědčení, šupinky a jedničky samy vybraly. Na závěr jsme si došly na zmrzlinku/dortík. Naštěstí nepršelo. Den nám rychle utekl. Pohádku na DVD jsme ani nestihly...

Vážení rodiče, bylo to strašně fajn a těším se na další spolupráci s Vámi!

Užijte si léto a v září na shledanou! Vaše paní učitelka Pavlína

vysvedceni-2.jpg  

P.S.    Moc děkuju za krásné kytičky - jsou nádherné a já je miluju .
Také děkuju za dárečky!!! Moc si toho vážím. A jedno velké speciální poděkování patří Aleškovi, Haničce, Barunce a Kubovi za vlastnoručně vyrobené dárky.

vysvedceni-3.jpg

 

Pasování na čtenáře

16. 6. 2014

Dnes jsme se brzy ráno vypravili na nádvoří zámku, kde nás nejprve přivítali a poté jsme šli usednout do kina. Zde na nás čekal král s královnou. Jako první jsem (k mému překvapení) získala pamětní listinu já a od krále jsem sklidila pochvalu . Poté byly pasovány děti. Ve třídě jsme si potom ruličky rozbalili, přečetli si a slíbili si vše, co bylo napsáno uvnitř pamětního listu. Již jsou z nás opravdoví čtenáři!

p6161310-.jpg

p6161360-.jpg

p6161378-.jpg

p6161352-.jpg

 

 

Dravci

13. 6. 2014

Dnešní dopoledne jsme prožili venku s dravci. Nejprve celý 1.stupeň, po nás i 2. stupeň jsme se sešli na Ostende, kde výukový program probíhal. Viděli jsme různé druhy dravců a sov. Děti se dověděly zajímavé informace, které jim byly s vtipem přednášeny. Poté jsme mohli vidět letové ukázky vybraných druhů dravců a sov. Někteří si dokonce vyzkoušeli držet dravce na rukavici a krmili ho ho masem.

dravci-1.jpg

dravci.jpg

dravci-3.jpg

dravci-2.jpg

dravci-4.jpg

 

 

ZOO Praha

10. 6. 2014

Dnešní výlet do ZOO Praha se nám náramně vydařil. Sluníčko pálilo již od brzkého rána. Teplo bylo nejen nám, ale i zvířátkům v ZOO. Lehce zafukoval větřík. Pravidelně jsme doplňovali tekutiny .

Cesta autobusem rychle utekla. Do ZOO jsme vcházeli v půl 10. h a počítadlo ukazovalo již 720 návštěvníků. Nasvačili jsme se, namazali jsme se opalovacími krémy a vyrazili nejprve na lachtany a tučňáky. Ti byli ve vodě ve svém živlu a předváděli nám "psí kusy". V 11 hod na nás čekala průvodkyně, která nás vzala do světa afrických zvířat.  To již počítadlo ukazovalo 1 500 návštěvníků. Vyšli jsme pozvolný kopeček a skoukli hrochy, slony, žirafy, opice a další drobné živočichy. To už nám kručelo v bříšku, a tak jsme se ve 12 hodin usadili do restaurace a občerstvili se, dali si obídek, potom zmrzlinu nebo ledovou tříšť. Poté jsme zavítali do krámku se suvenýry, kde jsme utratili všechny penízky . Tam se dětem moooc líbilo.
Papouščí stezkou, kolem Koně Převalského, antilop, medvědů atd. jsme sešli zpět k vchodu, kde jsme se opět občerstvili, nasvačili a poté se vydali k autobusu. V autobuse jsme už jenom odpočívali.

I přes velké horko, které dnes panovalo, jsme si to náramně užili, všichni jsme dorazili v pořádku a s veselou náladou .

zoo-5.jpg

zoo-1.jpg

zoo-8.jpg

zoo.jpg

zoo-2.jpg

zoo-9.jpg

zoo-6.jpg

zoo-3.jpg

 

 

 

VALASTAR

6. 6. 2014

Včera, 5.6. se uskutečnila ve třídě 1.C pěvecká soutěž VALASTAR. Tato soutěž má již 10.rok trvání. I letos bojovali o prvenství nejen sólisté (zpěváci a zpěvačky), ale také skupinky (dvojice, trojice..). Moc chválím za účast Karinku, Toničku, Magdu a Klárku, Adama.  A i když to letos nevyšlo, věřím, že se příští rok i někteří další pokusíte vybojovat svým hlasem prvenství .

Mezi skupinkami se to také hemžilo zpěváky a zpěvačkami a první místo a putovní pohár si ze soutěže odnesla Barunka, Anička a Tomáš, kteří zpívali naši oblíbenou písničku "Když jsem já sloužil".

GRATULUJEME

dsc_0643-.jpg

Radost byla veliká!

dsc_0645-.jpg

Putovní cena pro 3 zpěváčky

dsc_0648-.jpg

Ještě podepsat ...

dsc_0658-.jpg

...a pochlubit se

 

 

Divadelní představení

22. 5. 2014

Dnes jsme zhlédli pohádku O medvědu Ondřejovi. Herci v čele se známou herečkou Julií Jurištovou podali skvělý výkon. Pohádka byla vtipná, děj byl prokládaný písničkami. Od začátku až do konce jsme pusu nezavřeli - smáli jsme se vtipným scénkám i srandovním výrazům. Dětem i mně se pohádka MOC líbila. Paní Jurištová nás v závěru pozvala na další pohádku, která se bude hrát v příštím roce - Princezna se zlatou hvězdou na čele.

p5220875-.jpg

p5220901-.jpg

 

p5220889-.jpg

 

 

 

REJ ČARODĚJNIC A ČARODĚJŮ

30. 4. 2014

Dnes se naše paluba změnila v čarodějnou školu. Již ráno nalétli do třídy čarodějnice a čarodějové, kteří se toužili přiučit zase něčemu novému. Moc musím pochválit děti (i rodiče;) ) za kostýmy!!

Den jsme začali přehlídkou. Poté si děti ve dvojicích složily puzzle, na kterém byla čarodějnice Dorotka. O ní a o obrázku jsme si chvilku popovídali. Na koberci na nás čekala nová slova a jejich čtení, tvoření vět s nimi, určování délky slabik a další aktivity. Na to jsme navázali v pracovním listě. Děti dostávaly ode mě hádanky a hledaly dané slovo mezi mnoha dalšími, vytleskaly, vybarvily podle počtu slabik. Za odměnu dostaly véééélkou jedničku. Na závěr si puzzle nalepily a vybarvily. No a to už se včichni těšily na básničku O ježibabě od Jiřího Žáčka. Naučili jsme se i novou písničku Čarodějnice  . Nezapomněli jsme ani na matematiku a naučili jsme se psát dvě velká písmena. Děti doma dotrénují.

Den jsme si užili, rychle nám to uteklo.

p4300524-.jpg

p4300511-.jpg

p4300506-.jpg

 


 

 


Archiv

Kalendář
<< leden >>
<< 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Statistiky

Online: 2
Celkem: 60174
Měsíc: 2050
Den: 64